In het kader van de decentralisatie van de arbeidsvoorwaardenmiddelen (door het ministerie van OCW) zijn afspraken gemaakt over de inning van
– de sectorale arbeidsmarktmiddelen primair onderwijs en
– de zgn. GOVAK-middelen (GOVAK staat voor Georganiseerd Overleg en VAKbonden).

De vergoeding voor deze middelen werd tot 1 januari 2018 rechtstreeks door het ministerie vergoed aan de Stichting Financiering Structureel Vakbondsverlof Onderwijs (SFSVO) en de Stichting Arbeidsmarktplatform primair onderwijs (AP-PO), maar dat is veranderd. De middelen worden nu door het ministerie van OCW gestort in de lumpsumvergoeding. Met ingang van 1 januari 2022 doet WW+ de inning van de gelden bij de schoolbesturen.

Om een en ander te realiseren wordt een zogenaamde kop-cao Arbeidsmarktmiddelen PO en G.O. en Vakbondsfaciliteiten afgesloten. De meest recente versie van de kop-cao is hieronder te downloaden.

Links en downloads

– Regeling G.O.- en vakbondsfaciliteiten 2005
– Convenant decentralisatie arbeidsvoorwaardenvorming in de sector primair onderwijs
– Kop-CAO Arbeidsmarktmiddelen PO en G.O.- en vakbondsfaciliteiten 2023
– Zie ook CAO PO hoofdstuk 14