Een startende leraar is een leraar die zijn of haar bevoegdheid heeft behaald, en minder dan drie jaar werkzaam is als leraar in het primair onderwijs (artikel 9.5 lid 1 CAO PO). Dit geldt voor alle leraren, dus ook voor zij-instromers.

Aandachtspunten

– Besturen dienen beleid te maken (instemmingsbevoegdheid PGMR) met betrekking tot de begeleiding van startende leraren (en schoolleiders) (artikel 9.5 lid 2 CAO PO).
– Een startende leraar (en schoolleider) heeft recht op een coach. Dit mag niet de direct leidinggevende zijn (artikel 9.5 lid 3 CAO PO).
– Startende leraren beschikken over een extra PDI-budget van 40 uur (naar rato van de werktijdfactor) (artikel 9.5 lid 4 CAO PO). Dit noemen we het inductiebudget. Dit is een persoonlijk budget en kan dus niet ingezet worden door het bestuur. Schoolleider en startende leraar maken hierover in overleg afspraken (artikel 9.5 lid 5 CAO PO).